Serwis SNUG.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies), czyli małych plików umieszczanych na urządzeniu końcowym użytkownika, podczas przeglądania stron www. Przeglądając serwis wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej na stronie Pokityka Cookies serwisu SNUG.pl.
Zamknij komunikat
snug projekty paliwa i lpg snug projekty paliwa i lpg Pracownia Projektowa SNUG.pl inż.Katarzyna Wojciechowska Projekty stacji paliw płynnych - krok po kroku Projekty stacji LPG - krok po kroku Projekty wod-kan-co-gaz - krok po kroku snug projekty paliwa i lpg
snug projekty paliwa i lpg Dla Inwestorów - zanim powstanie projekt Referencje wystawione dla Pracowni Projektowej SNUG.pl Kontakt z Pracownią snug projekty paliwa i lpg snug projekty paliwa i lpg
snug projekty paliwa i lpg snug projekty paliwa i lpg snug projekty paliwa i lpg
Projekty stacji LPG - krok po kroku
Krok po kroku dla stacji LPG

Krok 1
Sprawdzić, czy w Urzędzie Miasta lub Gminy jest dla danej działki obowiązujący plan miejscowy zagospodarowania przestrzennego. Jeśli jest taki plan - pobrać wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jeśli go nie ma, to należy złożyć wniosek o uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy dla planowanej inwestycji. Z doświadczenia sugeruję, że już na etapie składania wniosków należy spotkać się z właściwym projektantem, który pomoże w przygotowaniu wniosku, sporządzi koncepcję projektu zagospodarowania terenu. Sprawdzić, czy stacja "mieści się" na planowanej działce. Projektant określi, po uzyskaniu decyzji o warunkach zabudowy zakres mapy do celów projektowych dla stacji LPG.

R E K L A M A
» EKO-OPRACOWANIA Marcin Szczęsny - całoroczna obsługa w zakresie ochrony środowiska
» Aroma Cafe - operator vendingowy - automaty do kawy
» Winnica Przybyłówka - hodowla i sprzedaż sadzonek winorośli
Reklama we właściwym miejscu nigdy nie jest zła - dodaj swoją reklame!

Krok 2
Dla stacji LPG nie należy uzyskiwać decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych przedsięwzięcia, gdyż stacje LPG nie są zaliczane do przedsięwzięć, które mogą znacząco oddziaływać na środowisko i dla których może być wymagane sporządzenie raportu, tak jak ma to miejsce w przypadku stacji paliw płynnych.

Krok 3
Z kompletem dokumentów, tj. decyzji o warunkach zabudowy lub wypisem i wyrysem z miejscowego planu, jak i mapą do celów projektowych można udać się do projektanta, który wykona projekt - branży architektoniczno-konstrukcyjnej, sanitarnej, gazowej, elektryczne, drogowej - w zależności od potrzeb.

Krok 4
Po wykonaniu projektu, trzeba złożyć 4 egzemplarze projektu budowlanego wraz z wnioskiem do właściwego starostwa powiatowe lub urzędu Miejskiej na prawach powiatu o wydanie pozwolenia na budowę.

Krok 5
Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, po jego uprawomocnieniu należy wyznaczyć osoby odpowiedzialne za budowę stacji (określa to decyzja pozwolenie na budowę), tj. kierownika budowy, inspektora nadzoru, itp. i pobrać dziennik budowy w wydziale Architektury urzędu, który wydawał pozwolenie na budowę oraz zarejestrować go w Nadzorze budowlanym, informując równocześnie o rozpoczęciu budowy.

Krok 6
Po zakończeniu budowy Inwestor, otrzymuje od kierownika dziennik budowy z odpowiednimi dokumentami i zawiadamia odpowiednie instytucje o zakończeniu budowy. Po odbytych "odbiorach" inwestor występuje do Nadzoru Budowlanego o wydanie decyzji na użytkowanie.


UWAGA!

Wygodnym dla potencjalnego właściciela stacji jest zlecenie w/w opracowań firmie, która kompleksowo poprowadzi projekt od przygotowania wniosku, poprzez wykonanie projektu budowlanego wszystkich branż wraz z uzgodnieniami, aż po uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę.
 
W związku z powyższym, polecam usługi naszej Pracowni.
inż. Katarzyna Wojciechowska

 


Menu

Rzetelna Firma
Kliknij i sprawdŸ status certyfikatu

Facebook

Warto odwiedzić
KonektPHPWinnica

Liczba wizyt
Liczba wizyt: 677.471
Ostatnie logowanie:
2019-09-16 18:39:36

© 2002 - 2019 SNUG.pl:: Hosting & design: SNUG.pl